کوچک کردن شکم با جراحی

کوچک کردن شکم با جراحی

عوامل مختلفی نظیر کاهش وزن و افزایش سن باعث افتادگی پوست شکم و نواحی اطراف آن می شوند. این افتادگی پوست با ورزش و درمان غیر تهاجمی درمان نمی شود و تنها راه حل آن کوچک کردن شکم با جراحی است که ابدومینوپلاستی نامیده می شود و در نهایت به شما شکمی صاف با پوستی سفت هدیه می دهد.

کوچک کردن شکم با جراحی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی نام دیگر جراحی کوچک کردن شکم است. در این روش هدف صاف کردن شکم و سفت کردن پوست آن است. جهت رسیدن به این نتیجه چربی و پوست اضافی شکم را بر می دارند. برای کوچک کردن شکم دو روش ابدومینوپلاستی داریم که انتخاب نوع جراحی به میزان پوست و چربی شکم شما بستگی دارد. جراح با بررسی تمام عوامل، نوع مناسب با شرایط شما را پیشنهاد می دهد.

ابدومینوپلاستی کامل

این روش زمانی به کار می رود که بیمار ذخایر چربی بیش از اندازه داشته باشد و لایه های زیرین عضلات و پوست شکم او دچار افتادگی شده باشند.

مینی ابدومینوپلاستی

از این روش برای زمانی استفاده می کنند که بیمار تون عضلانی مناسبی دارد ولی مقادیر زیادی پوست اضافی در شکم او وجود دارد که باعث شده شکم او پر از چین و چروک باشد.

مراحل روش جراحی زیبایی شکم

با توجه به این موضوع که چقدر از چربی و پوست اضافی باید از شکم بیمار برداشته شود، این جراحی احتمال دارد تا سه ساعت با بیهوشی عمومی به درازا بیانجامد.

روش انجام این جراحی به این صورت است که ابتدا یک برش سراسری در ناحیه ی زیر شکم که از لگن راست شروع و به لگن چپ ختم می شود و بیشتر اوقات خط پوشش ناحیه ی تناسلی زنان است که آن را خط بیکینی می نامند. این برش بستگی به روش جراحی دارد، در ابدومینوپلاستی در شیراز کامل برش بزرگ است در حالی که برای مینی ابدومینوپلاستی این برش کوچکتر است. در مینی ابدومینوپلاستی احتمال دارد فقط یک برش در شکم شما ایجاد کنند و این در حالی است که در ابدومینوپلاستی کامل گاهی جراح برای برداشتن پوست اضافی اطراف ناف برش دوم را نیز ایجاد می کند.

در نهایت عضلات کشیده یا پاره شده در جای خودشان بخیه می شوند. چربی اضافی حذف می شود و بافت اصلی به جایگاهش بخیه می شود. وقتی کل پوست اضافی برداشته شود، ناف شما در محل درست خودش قرار می گیرد. بعد از بخیه کردن برشهای ایجاد شده در شکم، ناحیه ی تحتانی شکم را با بانداژ پانسمان می کنند.

لیپوماتیک در شیراز

جراحی بینی در شیراز